Jawa 50

Antipich na duše

Správný název bohužel neznám,ale slovo "antipich"
perfektně vystihuje jeho funkci. V originále je to sprej který se prodává na benzínových pumpách,který si nastříkáte do pneumatiky a on zalepí dírky.Používá se buď při píchnutí a nebo jako prevence proti píchnutí.
No a proč to vlastně píšu?Páč jednou dávno někdo na JawaMania.info mluvil o tom že v dobách socialismu se v JZD lilo do duší u traktorů kravské mléko které fungovalo podobně jako antipich.Někdo další namítl že mléko se v duši zkazí a hrozně smrdí,a že on by raději vyzkoušel nějaké lepidlo.No a bylo to tu.Rozhodl j sem se to vyzkoušet.

Měl jsem doma starou zpuchřelou duši z kola.Ta se jevila jako výborný pokusný králík. Smíchlal jsme disperzní lepidlo Herkules s vodou v poměru 1:1.Z duše jsem vyšrouboval ventilek,injekční stříkačkou bez jehly jsem nalil do duše asi 1 deci téhle směsi,zašrouboval jsem ventilek a napumpoval.Duší jsem zatočil a zaklepal aby se v ní směs rozlila.Pak jsme vzal špendlík a udělal do duše dírku.Chvíli s ní blbnul aby se hýbala.Z dírky nejprve lezly bílé lepivé bublinky,ale do 2 minut přestaly.To vypadalo velice dobře.Popadl jsem špendlík a nadělal do duše dalších přesně 19 dírek (některé a hodně velké).Zase jsem s ní blbnul a pak jí chvíli nechal být.Za půl hodinky jsem dofouknul zpátky tlak který utekl a duše už neutíkala.Všechny dírky byly zalepeny a držely.Asi za týden jsem utrhl ventilek na mém kole, namontoval jsem tedy tuhle pochybnou pokusnou duši a drží tam už přez rok.


Takže ještě jednou:

Herkules + voda v poměru 1:1,nalít do pneumatik a nafoukat.
So 5. květen 2007, 19:25:00 GMT+2
Furiaan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one